mądre bajki do słuchania dla dzieci

Rodzicu, odpocznij, podczas gdy Twoje dziecko wyruszy w podróż po wyobraźni dzięki mądrym, bliskościowym audiobajkom. Znajdziesz tu bezpłatne bajki do słuchania, osnute wokół scen z najsłynniejszych obrazów. To rozrywka i oswajanie z pięknem w jednym.

A jeśli poszukujesz audiobajki-wyciszanki do słuchania przed snem, mam dla Ciebie coś wyjątkowego – bajkę, która zawiera elementy uspokajającego masażu do wykonania przez rodzica.

mądre bajki do słuchania

Posłuchaj wraz z dzieckiem audiobajek, dzięki którym nawet maluchy zaznajamiają się bez wysiłku z przepięknymi dziełami malarskimi. Najsłynniejsze obrazy służą za ilustracje dla pełnych ciepła, empatycznych opowieści. Najlepsze dla dzieci w wieku 3-7 lat, ale dzieci szkolne też bardzo skorzystają!

Moje kolory – na podstawie obrazu 2105 A. Szewczuk

Ewa i Ola są różne, ale bardzo się przyjaźnią. Ola uwielbia malować. Dobrze jej to wychodzi. Ewa woli puzzle. Pewnego dnia Ewa niespodziewanie znajduje się na zajęciach malarskich i odkrywa, że malowanie może sprawiać taką samą (albo i większą!) radość,...

do pobrania

Czasami dziecku trudno się wyciszyć, mimo że nadeszła pora na udanie się do śpiulkolotu. Wtedy warto zainteresować je bajką, do której wplatamy elementy uspokajającej zabawy, masażu i skupienia na ciele. Bajka Piaskowy Ludek wpada na pomysł, to właśnie taka opowieść! Idealnie sprawdzi się jako bajka do słuchania lub czytania na dobranoc.

Bajka występuje w dwóch wersjach. W jednej Piaskowy Ludek usypia chłopca, a w drugiej – dziewczynkę. Można (choć nie trzeba) dostosować wersję do płci małego słuchacza 😊. Dla dzieci w wieku 3+ lat.

o mnie

Cześć!

Mam na imię Zuzia i lubię opowiadać moim dzieciom bajki. Pisanie przeróżnych opowieści, wgryzanie się w zasady narracji, tworzenia postaci i prowadzenia fabuły to od lat moja pasja. Okazała się niezwykle przydatna, kiedy zostałam mamą i zaczęłam wykorzystywać umiejętność wymyślania na poczekaniu angażującej bajki.

Jakież było moje zdziwienie, gdy odkryłam, że nie każdy rodzic wie, jak wykorzystywać bajki w codzienności z dzieckiem. Dzielę się więc tutaj i twórczością, i tym co wiem o układaniu dziecięcych historyjek.

Bo ludzie kochają opowieści. Mali ludzie też.

dlaczego warto opowiadać bajki dziecku?

Chciałabym, aby moje audiobajki stały się dla Ciebie inspiracją do opowiadania własnych bajek. Nawet jeśli według Ciebie będą nieidealne, dla Twojego dziecka będą absolutnie najlepsze na świecie. Oto moje top 5 powodów, dla których warto spróbować.

Psst, o tym jak opowiadać bajki piszę też troszeczkę w newsletterze!

nawiązujesz więź z dzieckiem

Dzięki wejściu w świat wyobraźni dziecka, skupiasz jego uwagę na waszej relacji.

edukujesz bez wysiłku

Ludzie najłatwiej uczą się dzięki opowieściom. W bajkę wplatasz treści edukacyjne.

zachęcasz do działania

Wykorzystujesz inspirującą moc bajki i dziecięcą chęć naśladownictwa do zachęcania!

uspokajasz trudne sytuacje

Kiedy znudzone, zmęczone i/lub głodne dziecko zaczyna szaleć, uspokajasz go dzięki bajce.

opanowujesz dziecięcy lęk

Bajka oparta na nieprzyjemnych doświadczeniach dziecka pomaga mu się z nimi uporać.